Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

01 Nisan 2018 Tarihinde Başlayacak 2018-I.Dönem Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmasına Katılacak Orman Mühendisi, Orman Endüstri Mühendisi Ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendislerinin Dikkatine


TMMOB
ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASINDAN
MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMALARINA DAİR
MDK:2018/I. DÖNEM DUYURUSU
 
01/NİSAN/2018 TARİHİNDE BAŞLAYACAK 2018/I. DÖNEM MESLEKİ
DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMASINA KATILACAK ORMAN MÜHENDİSİ, ORMAN
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ VE AĞAÇ İŞLERİENDÜSTRİ MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE
 
       5531 sayılı Kanunun 4. maddesindeki faaliyet konularına ilişkin 5. maddedeki hak ve yetkileri kullanılabilmek için, Kanunun 6. maddesine göre çıkarılan 6/5/2009 tarihli ve 27220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği” ile Oda Yönetim Kurulunca yürürlüğe konulan “Temel Eğitim ve Mesleki Deneyim Kazanma Merkezi (TEMDEM), Mesleki Deneyim Kazanma ve Serbest Meslek Mensupluğu Sınav Yönergesi” esasları uyarınca bir yıl süreli mesleki deneyim kazanma çalışmasının yapılması yasal zorunluluktur.
 
      Mesleki deneyim kazanma çalışmalarına başlayacak mühendisler, ilgili yönetmelik gereğince her yıl Mart, Temmuz ve Kasım aylarının 20 inci gününe kadar Odaya başvuracaklardır. O nedenle, mesleki deneyim kazanma çalışmalarına, 01 Nisan  2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere TEMDEM kurulunda başlandıktan sonra, kendilerince belirlenen ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketleri ile ormancılık, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden kamu kurumu ve özel sektöre resmi yazı ile gönderilecektir.
      
      Bu bağlamda, 01/Nisan/2018 tarihinde TEMDEM kurulunda Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayacak mühendisler aşağıdaki hususlara uyacaklardır:
      
      1- Mühendislerin, Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayabilmeleri için, Odaya kayıtlı olmaları ve Odaya borçları bulunmamalıdır.
      2- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına dair başvurular, en geç 20/Mart/2018 tarihine kadar ONLİNE İŞLEMLER BUTONU üzerinden Odaya yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular sistem kapandığı için kabul edilmeyecek ve değerlendirilmeyecektir.
      3- Başvurular, TEMDEM kurulunca 22-23/Mart/2018 tarihleri arasında incelenecek ve sonucu Oda Yönetim Kuruluna bildirilecektir.
      4- 01/Nisan/2018 tarihinden geçerli olmak üzere, 2018/I. Dönem Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına katılmaya hak kazanan adaylar, Oda yönetim kurulu kararıyla 26/Mart/2018 tarihine kadar Oda internet sayfasında ilan edilecektir.  
      5- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması yapmaya hak kazanan adaylar; 02/Nisan/2018 Pazartesi günü saat: 10.00 da ANKARA Oda Genel Merkezinde veya 03/Nisan/2018 Salı günü TRABZON Doğu Karadeniz Oda Şubesinde veya 04/Nisan /2018 Çarşamba günü İSTANBUL Oda Şubesinde veya 05/Nisan/2018 Perşembe günü ADANA Doğu Akdeniz Oda Şubesinde veya 06/Nisan/2018 Cuma günü ANTALYA Batı Akdeniz Oda Şubesinde TEMDEM kurulunun düzenlediği bir günlük mesleki deneyim kazanma çalışmaları uyum eğitimine başlayacaklardır. Bu tarihten başka bu dönem için mesleki deneyim kazanma uyum eğitimi toplantısı yapılmayacaktır.
      6- Adaylar başvurularını ODAMIZIN ONLİNE İŞLEMLER BUTONU üzerinden yapacaklardır. Başvuru yapılırken, Mesleki Deneyim Kazanma (staj) Çalışmaları Müracaat Menüsüne girerek aşağıdaki EK:1, EK:2 ve EK:3 butonlar kullanılarak formlar doldurularak kayıt yapılacak,
 
      Aynı zamanda;
      EK 1: Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması Başvuru Dilekçesi,
      EK 2: Yanında Mesleki Deneneyim Kazanma çalışması yapacak meslek mensubu muvafakat yazısı,
      EK 3: Aday hakkında bilgi alınabilecek iki kişiye ait adres bilgilerini içeren dilekçe,
 
      Formların çıktıları alınacak ve bu formlarla birlikte adli sicil belgesi ile fotoğraflar Odaya doğrudan, taahhütlü mektupla veya kargoyla en geç 20/Mart/2018 tarihine kadar gönderilecektir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 
      Başvuru kabul edilip onaylandığı takdirde aynı ekrandan sonuç öğrenilebilecektir.
 
      7- SMM adayları, TEMDEM kurulunca ilgili mevzuata göre hazırlanan uygulama tez konularını, mesleki deneyin kazanma çalışması uyum eğitimine katılan adaylar yine Online üzerinden alacaklardır. Daha sonra adaylar tarafından belirlenecek olan ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketlerine, orman idaresine, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden ve meslek mensubu çalıştıran kamu kurumu ile özel sektöre resmi yazıyla gönderileceklerdir. 10/01/2018
 
      NOT: Sistem ile sorun yaşanması halinde Odamız görevlisi İlknur YILMAZ’dan (TLF: 0312 215 00 33/132)  teknik destek istenecektir.
 
      ODA YÖNETİM KURULU


Eklenme Tarihi:  10.01.2018 12:52:41
Okunma Sayısı: 2779                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.