Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

5531 Sayılı Meslek Yetki Kanununun 4.Maddesindeki Orman Mühendisliği Danışmanlık Hizmetlerinin, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamında Satın Alınmasına İlişkin Usul Ve Esaslar İle Örnek Dosyalar


5531 SAYILI MESLEK YETKİ KANUNUNUN 4. MADDESİNDEKİ ORMAN MÜHENDİSLİĞİ DANIŞMANLIK
HİZMETLERİNİN, 4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNU KAPSAMINDA
SATIN ALINMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR İLE ÖRNEK DOSYALAR
(KİK Uygulama Yönetmeliklerinde 25.1.2017 ve 29.6.2017 Tarihli Resmi Gazetelerde Yapılan Deşiklikler ve Uygulamaya
İlişkin Bazı Genelge ve Kararlar Dikkate Alınarak)
 
       Odamız AR-GE merkezince; 5531 sayılı Meslek Yetki Kanununun 4 üncü maddesindeki Orman Mühendisliği mesleki faaliyet konularına ilişkin olarak,   "5531 Sayılı Meslek Yetki Kanununun 4. Maddesindeki Orman Mühendisliği Danışmanlık Hizmetlerinin, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamında Satın Alınmasına İlişkin Usul Ve Esaslar İle Örnek Dosyalar" mevzuat çalışması bilgi notu ile biri "İğne yapraklı ormanlarda meşcere bakımı orman mühendisliği hizmeti alımı" ve diğeri "Ağaçlandırma sahalarının kontrolörlük ve teknik danışmanlık orman mühendisliği hizmet alımı" olmak üzere, bilgi notu ve iki örnek ihale dosyası Odamızın internet sayfasında meslek kamuoyunun yararlanmasına sunulmuştu.
       Kamu İhale Uygulama yönetmelikleri ile eklerinde ihaleye katılmaya ve teklif vermeye ilişkin olarak 25.1.2017 tarihli Resmi Gazetede önemli değişiklikler yapılmış, bu değişikliklere ilişkin olarak, internet sayfasında yayımlanan örnek ihale dosyaları üzerinde değişiklikler yapılarak 5/6/2017 tarihinde yayımlanmıştı.
       Orman teşkilatının bazı taşra kuruluşlarında, 5531 sayılı Kanuna ilişkin yapılan ihale uygulamaları için hazırlanan ihale dokümanlarında, Odamız internet sayfasında yayımlanmakta olan örnek dosyalarımızın dikkate alındığı gözlemlenmiştir. Ancak bazı kuruluşlarda halen yanlış ihale uygulamalarının devam ettiği tespit edildiğinden, uygulamaya yönelik bazı genelge ve kararlar dikkate alınarak, halen yayınlanmakta olan örnek ihale dosyaları ve açıklamalarının güncellenmesine gereksinim duyulmuştur.
       Bu nedenle, Oda internet sayfasında yayımlanmakta olan ihale bilgi notu ve iki örnek ihale dosyası tekrar güncellenerek sayfaya konulmuştur.
       Meslek kamuoyunun bilgi ve yararlanmalarına sunulur. 17.07.2017
       ODA YÖNETİM KURULU
 
EKLER:
 
 


Eklenme Tarihi:  17.07.2017 11:09:41
Okunma Sayısı: 1107                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.