Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

"Kıbrıs Meselesi" Konulu Konferans Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezinde 03 Mart 2015 Salı Günü Gerçekleştirildi.


“KIBRIS MESELESİ” KONULU KONFERANS ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİNDE 03/MART/2015 SALI GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
       Odamız ile Kıbrıs Türk Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu “KIBRIS MESELESİ” konulu konferans Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezinde 03/Mart/2015 Salı günü gerçekleştirildi.
       Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Oda Genel Başkanı Ali KÜÇÜKAYDIN’ın yaptığı kısa açılış konuşmasında; Meslek Örgütleri’nin ana görevlerinin yanında, siyaset üstü milli meselelerimizde ve ülke gündemine ilişkin konularda da görev ve sorumluluklarının olduğunu, Süleyman Şah Türbesi’nin ülke gündeminde olduğu şu günlerde Vatan Toprağı kavramının ne anlama geldiği, Kıbrıs meselesindeki sessizliğin, dayatılmaya çalışılan iki bölgeli federal çözümlerin ne anlama geldiği, Anavatan için Kıbrıs meselesinin ne anlama geldiği konularında aydınlanmak için değerli büyükelçi, uzman hocamızdan bu konferansın talep edildiğini ifade etmişlerdir.
       Konferansa konuşmacı olarak katılan Kıbrıs Türk Kültür Derneği Genel Başkanı Emekli Büyükelçi Dr. Ahmet Zeki BULUNÇ tarafından (eski K.K.T.C Ankara Büyükelçisi) 2002’ye kadarki zaman diliminde Türkiye’nin Kıbrıs politikası neydi, 2002’den sonra ne oldu da değişti, Annan projesinin amacının ne olduğu, Türkiye ile İsrail arasındaki gerginliğin artmasından sonra Kıbrıs ve dolayısıyla Doğu Akdeniz’de şartların ne şekilde değiştiği, İsrail ve Rusya’nın neyi amaçlandığı, Kıbrıs’ın yönetim şeklinin ne olması gerektiği ile ilgili olarak çok detaylı ve değerli bilgiler verilmiştir.
       “KIBRIS MESELESİ” konulu konferansı sunan Dr. Ahmet Zeki BULUNÇ’a günün anısına Oda Genel Başkanı Ali KÜÇÜKAYDIN tarafından verilen plaketin ardından konferans sona ermiştir.
 
           
          

Eklenme Tarihi:  18.03.2015 16:58:12
Okunma Sayısı: 1704                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.