AnasayfaOdamızŞubelerTemdemDergimizMevzuatİletişim

DANIŞMANLIK VE UYGULAMALI DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İHALELERİ HAKKINDA DUYURU 2023/3

Duyurular' da Yayınlandı
31/12, 2022
DANIŞMANLIK VE UYGULAMALI DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İHALELERİ HAKKINDA DUYURU 2023/3

Mesleki faaliyet konularıyla ilgili olan, gerek Kamu İhale Kanunu kapsamında yaptırılacak işler için gerekse diğer usullerde yaptırılacak iş, işlem ve hizmetler için; güncel asgari ücret tarifemizde tanımlanan iş pozisyonlarına göre belirlenmiş olan birim fiyatların altında teklif verilemeyecektir.

Meslek mensuplarımıza, “Asgari Ücret Tarifemizde” belirlenmiş olan aylık asgari ücretin ve sigorta keseneğinin altında ödeme yapılamayacaktır. Birim fiyatları idarelerce belirlenmiş olan ve Odamız asgari ücret tarifesinde tanımlanmayan işler için mesleki faaliyet konularına göre ilgili kurum ve kuruluşun birim fiyatına atıf yapılan Odamız asgari ücret tarifesinin belirlediği indirim oranlarından daha düşük teklif verilemeyecektir.

Gerek Odamız asgari ücret tarifesinde gerekse idarelerin birim fiyat cetvellerinde tanımlanmayan işler için Odamızca değerlendirme yapılmayacaktır.

Odamız asgari ücret tarifesinde tanımlanmayan iş pozisyonlarının, idarelerin birim fiyat cetvellerinde bir kısmının tanımlanmış olması halinde, tanımlanmamış olan kısımlar ile bazı donanımın ve araçların idarelerce karşılandığı iş kalemleri Odamızca değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlara uymayan ormancılık büro ve şirketleri hakkında ilgili mevzuat ve disiplin hükümleri uygulanacaktır.

Duyurular-2023/3


Önceki Yazı
DENETİM VE SORUŞTURMALAR HAKKINDA DUYURU 2023/13

İlgili Yazılar

2023 Yılı Asgari Ücret Tarifesinde Yapılan Düzeltmeye İlişkin Duyuru
01/02, 2023
© 2023, Tüm hakları Saklıdır.
OTTO

Hızlı Menü

İletişime GeçinHakkımızdaYönetim Kuruluİlgili Kişi Başvuru formu

Sosyal Medya