Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Genel Başkan Ali Küçükaydın, Ktü Orman Fakültesinde Konferans Verdi


GENEL BAŞKAN ALİ KÜÇÜKAYDIN, KTÜ ORMAN FAKÜLTESİNDE
“ORMAN MÜHENDİSLİĞİ, ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ VE
AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA KANUN VE
UYGULAMA SONUÇLARI  KONULU
KONFERANS VERDİ
 
       KTÜ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü ve Orman Mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi nin 14.Aralık.2016 günü üniversite konferans salonunda ortaklaşa düzenlediği “10. Yılında 5531 Sayılı Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun ve Uygulama Sonuçları” adlı konferans TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Sayın Ali KÜÇÜKAYDIN tarafından verildi. Açılış konuşmasının KTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürsel ÇOLAKOĞLU tarafından yapıldığı konfresansa çok sayıda öğretim üyesi ve KTÜ Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.
 
       Ali Küçükaydın konuşmalarında; mesleğin ve meslektaşların hak ve hukuklarının gerçekçi bir yaklaşımla korunup savunulabilmesi için Odanın bağımsız olmasının zorunlu olduğunu, Yönetim kurulu olarak bu hususa çok büyük önem verdiklerini, doğru yapılanları savunup yanlışların karşısında durduklarını, orman idaresinin, mesleğin gelişmesini ve 8-9 bin mühendise istihdam sağalayacak nitelikteki orman mühendisliği hizmeti alımı yerine, 5531 sayılı  Kanun hükümlerini istismar edilerek genç mühendislerin emeklerinin aracı firmalara sömürtüldüğü mühendis alımı yapılarak mevzuat aykırı ihalelerin yapıldığını, Odanın bu durumla hukuk zemininde mücadeleyi sürdürdüğünü, Ankarada 2-3/Aralık/2016 tarihlerinde 5531 sayılı Kanunun 10. yılı kongresinin düzenlendiğini, bugüne kadar gelinen nokta ve amaçlanan hedeflerin üniversite, orman idaresi, ormancılık ve orman ürürnleri büro ve şirket temsilcilerince tartışıldığını anlattıktan sonra, ağırlıklı olarak öğrencilerin sorularına cevap vererek konferansını sürdürmüştür.
       Öğrencilerce Genel Başkana, 5531 sayılı Kanun ve uygulamasına yönelik çeşitli sorular yöneltmiş ve uygulamanın geldiği nokta ile hedeflenen amaç doğrultusunda cevaplar verilerek konferans sone ermiştir.  
 
 
 
 
 
 


Eklenme Tarihi:  31.12.2016 14:33:41
Okunma Sayısı: 1491                   
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.