Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Genel Başkanımız Ali KÜÇÜKAYDIN Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesinde Konferans Verdi


GENEL BAŞKANIMIZ ALİ KÜÇÜKAYDIN BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
ORMAN FAKÜLTESİ’NDE KONFERANS VERDİ
 
       Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ali KÜÇÜKAYDIN Bursa Teknik Üniversitesi, Orman Fakültesin’de 25/10/2017 Çarşamba günü “5531 Sayılı Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun” konulu konferas verdi.
 
      Söz konusu konferansa Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü meslektaşımız Prof. Dr. Arif KARADEMİR, Rektör Yardımcısı yine meslektaşımız Prof. Dr. Ramazan KURT, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa YILMAZ, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Öğretim Üyeleri, emekli meslektaşlarımız, ormancılık büro sahipleri, yüksek lisans ve ön lisans öğrencileri katıldı.
 
      2015-2016 yılı eğitim-öğretim döneminden itibaren öğrenci almaya başlayan ve henüz mezun vermeyen BTÜ Orman Fakültesi’ndeki konferanstan önce, Rektörümüz Prof. Dr. Arif KARADEMİR ve Dekanımız Prof. Dr. Mustafa YILMAZ’ın davetleri üzerine eko turizm için model olarak görülen Saitabat Köyü’ne gidildi.
     
      Saitabat Köyü’nü eko turizm köyü haline getiren Türkiye’nin ilk köy kadınları derneği olan “Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği” ziyaret edildi.
Saitabat Köyü’ndeki kadınların kendilerine olan özgüvenini kazandırmak, aile bütçelerine katkıda bulunmak, yardıma muhtaç insanlara yardım etmek ve en önemlisi de kültürlerine sahip çıkarak günümüzde önemini yitiren ve gitgide bireyselleşen çalışmaları, köylerdeki imece usulü çalışmalara döndürmek amacıyla 2002 yılında 9 kadın ile kurulan Saibat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’nin takdire şayan çalışmaları yerinde bizzat görülmüştür. Dernek Başkanı Sermin Çakalıoğlu Hanımefendi başta olmak üzere Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’ne bizlere göstermiş oldukları yüksek misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.     
 
      Orman Mühendisleri Odası olarak, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KARADEMİR’e, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa YILMAZ’a ve tüm ekibine böyle bir konferans düzenleyerek bizleri davet etmelerine ve göstermiş oldukları yakın ilgiye teşekkür ederiz.
 
      ODA YÖNETİM KURULU
 
 

 

 Fotoğraflar

   
   
   
   

 Eklenme Tarihi:  27.10.2017 11:54:53
Okunma Sayısı: 887                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.