Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesinde Panel...


KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİNDE 21.05.2015 TARİHİNDE
“5531 SAYILI KANUN VE MESLEK MENSUPLUĞU HUKUKU”
KONULU PANEL DÜZENLENDİ.
 
            Orman Mühendisleri Odası Batı Karadeniz Şubesince, Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesinde 21.05.2015 tarihinde “5531 sayılı Kanun ve Meslek Mensupluğu Hukuku” konulu panel düzenlenmiştir.
Panele Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ali KÜÇÜKAYDIN, Batı Karadeniz Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katılmıştır.
            Panelin açılışında Batı Karadeniz Şube Başkanı Cengiz DİK ile Oda Genel Başkanı Ali KÜÇÜKAYDIN birer konuşma yapmışlardır.
 
 
            Şube başkanı Cengiz DİK konuşmasında; ormancıların yıllardır görevleri gereği olarak can siperane icra ettikleri mesleki konulara yönelik yapılan bir ankette başka kurum ve kuruluşların adlarının öne çıktığını, yeterli tanıtımlarının olmadığını, genç mühendis adaylarının mesleklerini iyi öğrenmelerine katkı sağlamak için bu paneli düzenlediklerini ifade etmiştir.
            Genel Başkan Ali KÜÇÜKAYDIN konuşmasında; 5531 sayılı Kanun yürürlüğe girdiğinde 64 çeşitli unvanda mühendis bulunurken bugün itibariyle bu sayının 108 olduğunu, ekosistem temeline dayalı orman mühendisliği mesleğinin 2020 li yıllarda ilk on bir meslek arasında yer alacağının uluslararası platformlarda kabul gördüğünü, genç mühendis adaylarının demokratik tavır gösterip onurlu ve dik duruş göstermeleri, mesleklerini iyi öğrenip sahip çıkmaları gerektiğini belirtmiştir.
Panele panelist olarak “5531 sayılı Yetki Yasasının Uygulanması” konusunda OMO AR-GE Merkezi Başkanı Orman Yük. Müh&İşletmeci (E) Müsteşar Yardımcısı Eşref GİRGİN, “Lisansüstü Eğitim ve Akademisyenlik” konusunda Kastamonu Orman Fakültesi öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan ŞEN ve “Meslek Başvurusu İş ve İşlemleri ile Serbest Ormancılık Bürolarında Yapılan İşler” konusunda Serbest Meslek Mensubu Orman Mühendisi Erdem BEKTAŞOĞLU sunumları ile katılmışlardır. Panel verilen kokteyl ile sona ermiştir.
 
             
 

Eklenme Tarihi:  26.05.2015 11:25:09
Okunma Sayısı: 2101                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.