Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Meslek Mensuplarının Çalışma Alanları İle Uzmanlık Konularının Belirlenmesine İlişkin 6 Nolu Alt Düzenleme Yürürlüğe Girdi


MESLEK MENSUPLARININ ÇALIŞMA ALANLARI İLE UZMANLIK KONULARININ BELİRLENMESİNE İLİŞKİN
6 NOLU ALT DÜZENLEME
YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
 
       Oda Yönetim Kurulunun 21/7/2009 tarihli ve 90/1 nolu kararı ile yürürlüğe konulan ve 2009 yılından bu yana uygulanmakta olan “Orman Mühendisleri, Orman Endüstri Mühendisleri ve Ağaç İşleri Mühendislerinin Kamu Kurumlarında Geçen Görev Sürelerinin, Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği Açısından Değerlendirilmesine Ait Oda Yönetim Kurulu Kararı”, dayanağı olan 5531 sayılı Kanuna ilişkin ikincil mevzuatta yapılan değişiklikler, uygulamada edinilen deneyimler nedeniyle ihtiyacı tam olarak karşılamadığından yürürlükten kaldırılmış ve bunun yerine 7/5/2015 tarihli ve 105/1 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile onaylanan duyuru ekindeki Tasnif No: 5531 SK. Büro Yön-6 “Meslek Mensuplarının Çalışma Alanları İle Uzmanlık Konularının Belirlenmesine İlişkin 6 Nolu Alt Düzenleme” yürürlüğe konulmuştur.
       Böylece orman yol ağı planı, etüt-proje gibi özellikli uzmanlık alanlarının uzmanlık hazırlık eğitimi ve devamında yapılacak uzmanlık sınavı ile kazanılması mümkün olabilecektir. Bu suretle serbest meslek mensupluğu ruhsat belgelerinin altında yer alan Etüt-Proje planlayıcılığı yapamaz, Orman yol ağı planlayıcılığı yapamaz” şerhleri kaldırılabilecektir.
       Bu Alt Düzenleme ile yapılacak hazırlık eğitimi ve uzmanlık sınavına, serbest meslek mensupluğu ruhsat belgesinde bu şerhler bulunan meslek mensupları ile halen mesleki deneyim kazanma çalışması yapan SMM adayı (stajyer) mühendisler katılabilecektir.
Kamuoyuna duyurulur. 08.05.2015
 
       ODA YÖNETİM KURULU
 
 

Eklenme Tarihi:  27.07.2015 17:29:00
Okunma Sayısı: 1306                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.