Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına Dair Mdk:2017-II.Dönem Duyurusu


TMMOB
ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASINDAN
MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMALARINA DAİR
MDK:2017/II. DÖNEM DUYURUSU
 
01/AĞUSTOS/2017 TARİHİNDE BAŞLAYACAK 2017/II. DÖNEM
MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMASINA KATILACAK
ORMAN MÜHENDİSİ, ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ VE AĞAÇ
İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE
 
       5531 sayılı Kanunun 4. maddesindeki faaliyet konularına ilişkin 5. maddedeki hak ve yetkileri kullanılabilmek için, Kanunun 6. maddesine göre çıkarılan 6/5/2009 tarihli ve 27220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği” ile Oda Yönetim Kurulunca yürürlüğe konulan “Temel Eğitim ve Mesleki Deneyim Kazanma Merkezi (TEMDEM), Mesleki Deneyim Kazanma ve Serbest Meslek Mensupluğu Sınav Yönergesi” esasları uyarınca bir yıl süreli mesleki deneyim kazanma çalışmasının yapılması yasal zorunluluktur.
       Mesleki deneyim kazanma çalışmalarına başlayacak mühendisler, ilgili yönetmelik gereğince her yıl Mart, Temmuz ve Kasım aylarının 20 inci gününe kadar Odaya başvuracaklardır. O nedenle, mesleki deneyim kazanma çalışmalarına, 01 Ağustos 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere TEMDEM kurulunda başlandıktan sonra, kendilerince belirlenen ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketleri ile ormancılık, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden kamu kurumu ve özel sektöre resmi yazı ile gönderilecektir.
       Bu bağlamda, 01/Ağustos/2017 tarihinde TEMDEM kurulunda Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayacak mühendisler aşağıdaki hususlara uyacaklardır:
       1- Mühendislerin, Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayabilmeleri için, Odaya kayıtlı olmaları ve Odaya borçları bulunmamalıdır.
      2- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına dair başvurular, Yönerge EK:1 dilekçe ile en geç 20/Temmuz/2017 tarihine kadar Odaya yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular bundan sonraki dönem içinde değerlendirilecektir.
      3- Başvurular, TEMDEM kurulunca 24-25/Temmuz/2017 tarihleri arasında incelenecek ve sonucu Oda Yönetim Kuruluna bildirilecektir.
      4- 01/Ağustos/2017 tarihinden geçerli olmak üzere, 2017/II. Dönem Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına katılmaya hak kazanan adaylar, Oda yönetim kurulu kararıyla 28/Temmuz/2017 tarihine kadar Oda internet sayfasında ilan edilecektir. 
      5- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması yapmaya hak kazanan adaylar; 01/Ağustos/2017 Salı günü saat: 10.00 da ANKARA Oda Genel Merkezinde veya 02/Ağustos/2017 Çarşamba günü TRABZON Doğu Karadeniz Oda Şubesinde veya 03/Ağustos/2017 Perşembe günü İSTANBUL Oda Şubesinde veya 04/Ağustos/2017 Cuma günü ADANA Doğu Akdeniz Oda Şubesinde veya 07/Ağustos/2017 Pazartesi günü ANTALYA Batı Akdeniz Oda Şubesinde TEMDEM kurulunun düzenlediği bir günlük mesleki deneyim kazanma çalışmaları uyum eğitimine başlayacaklardır. Bu tarihten başka bu dönem için mesleki deneyim kazanma uyum eğitimi toplantısı yapılmayacaktır. Adaylar başvuru dilekçelerinde, mesleki deneyim kazanma uyum eğitimine katılacakları yeri belirteceklerdir.
      6- SMM adayları, TEMDEM kurulunca ilgili mevzuata göre hazırlanan uygulama tez konularını, mesleki deneyin kazanma çalışması uyum eğitimine katılacakları yerlerden teslim aldıktan sonra, kendilerince belirlenecek olan ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketlerine, orman idaresine, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden ve meslek mensubu çalıştıran kamu kurumu ile özel sektöre resmi yazıyla gönderileceklerdir. 05/06/2017
 
      ODA YÖNETİM KURULU
 
EKLER:


Eklenme Tarihi:  05.06.2017 12:55:57
Okunma Sayısı: 2220                   
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.