Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Odamızın Girişimleri Sonucunda Kapasite Raporlarını Düzenlemeye Hak Kazanan, Odamız Üyeleri Orman Endüstri Mühendisi İle Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi Unvanlı Eksperler TOBB de Bir Araya Geldiler.


ODAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUCUNDA KAPASİTE RAPORLARINI DÜZENLEMEYE
HAK KAZANAN, ODAMIZ ÜYELERİ ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ İLE
AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ UNVANLI
EKSPERLER TOBB’DE BİR ARAYA GELDİLER.
 
       Meslek kamuoyunun yakından bildiği üzere, Odamızın yaklaşık dört yıllık hukuk mücadelesi sonunda, orman ve ağaç işleri endüstrisine ait kapasite raporlarının düzenlenmesi yetkisi Odamız üyeleri Orman Endüstri ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendislerine kazandırılmıştır.
      Bu bağlamda olmak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından  Kapasite Raporu Eksperleri Eğitim Programı çerçevesinde, 17.03.2017 tarihinde TOBB Genel Merkez binasında, ısıl işlem fırınları kapasite raporu ile ilgili Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştır.
      Toplantıya TOBB yetkilileri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcileri ve Orman Mühendisleri Odasını temsilen Isıl İşlem Merkez Komisyon Üyelerinden Orman End. Yük. Müh. Celal KULAÇ ile Orman End. Müh. ve Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Adem YILMAZEL katılmışlardır.
      Isıl İşlem Merkez Komisyon Üyelerimiz Eksper ve Eksper adayı Orman Endüstri Mühendisi ve Ağaçişleri Endüstri Mühendisi meslektaşlarımıza ISPM 15 standardı çerçevesinde, ısıl işlem kapasite raporları yapılmasında karşılaşılan sorunlar ve hesaplama yöntemleri ile ilgili bilgiler verilmiştir.
      TOBB da yapılan Eksperlik eğitiminden sonra, Eksperlik yetkisi alan meslektaşlarımızla Oda Genel Merkez binamızda toplantı yapılmıştır. Bu toplantıda kapasite raporları başta olmak üzere, diğer mesleki konularda karşılıklı değerlendirmelerde bulunulmuştur.
      Orman Mühendisleri Odası yönetim kurulu olarak, bu meslektaşlarımızın yapı denetimi, belediye hizmetleri konularında da yetkilendirilmeleri için girişimler yapmaktayız. Bu çalışmalardan da yakın zamanda olumlu sonuçlar alacağımızı ümit ediyoruz. Eksperlik belgesi alan tüm meslektaşlarımıza mesleki yaşamlarında başarılar dileriz.
      Oda olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da mesleğimiz ve meslektaşlarımızın hak ve hukuklarını savunma adına, her zeminde girişimler yapmaya devam edeceğiz.
      Meslek kamuoyuna saygıyla duyurulur. 24.3.2017
 
      ODA YÖNETİM KURULU
 
 


Eklenme Tarihi:  24.03.2017 18:22:17
Okunma Sayısı: 1303                   
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.