Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Odamızın Üyesi Olduğu Avrupa Ormancılar Birliği Yönetim Kurulu, Orman Mühendisleri Odası, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Ve İ.Ü Orman Fakültesi, 09-10 Mart 2017 Tarihlerinde İstanbulda Yapılan Bir Dizi Etkinlikte Birlikte Oldular.


                                                                                    
OMO

 

 
ODAMIZIN ÜYESİ OLDUĞU AVRUPA ORMANCILAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU,
ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI, İSTANBUL ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE
İ.Ü ORMAN FAKÜLTESİ, 09-10 MART 2017 TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA
YAPILAN BİR DİZİ ETKİNLİKTE BİRLİKTE OLDULAR.
 
       Avrupa Ormancılar Birliği (UEF), bugün itibariyle 22 Avrupa ülkesinden 24 ormancılık meslek kuruluşunun üye olduğu ve 1965 yılında kurulmuş bir sivil meslek örgütüdür. Avrupa Ormancılar Birliği (UEF) Yönetim Kurulunun 22-25 Eylül 2016 tarihlerinde Danimarka’da yaptığı toplantısına Odamız davet edilmiş ve Birlik üyeliğine kabul edilmiştir.
       Avrupa Ormancılar Birliğinin amacı (UEF); sürdürülebilir orman yönetimini geliştirmek, ormancılık sektörünün kırsal kalkınma, istihdam, çevreye ve toplumun sürdürülebilir kalkınmasına katkılarını geliştirmek, doğal çevrenin korunmasında ormanların öneminin daha iyi anlaşılmasına yönelik girişimlere destek vermektir.  
       Odamızın ev sahipliğinde, Avrupa Ormancılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla 09-10 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da bir dizi etkinlik yapılmıştır. Bu etkinliğe Birlik Yönetim Kurulu üyeleri Almanya, Bulgaristan, Finlandiya, Fransa, İsveç, Polonya temsilcilerinin yanısıra, Odamız Genel Merkezi,  İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Odamız İstanbul Şubesi temsilcileri katılmıştır.
 
 
       İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep ATEŞ’e makamında yapılan nezaket ziyaretinden sonra toplantıya başlanmıştır. Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda etkinlik gündemi uyarınca 09 Mart 2017 günü OMO Genel Başkanı Ali Küçükaydın ve Avrupa Ormancılar Birliği Başkanı Micheal Diemer’in kısa birer açılış konuşması yapmışlardır.
 
 
       Orman Mühendisleri Odası adına, Odanın kuruluşu, amaçları ve 5531 sayılı Meslek Yetki Kanunu hakkında yaptığı kısa bir sunum yaptıktan sonra, İstanbul Orman Bölge Müdürü bölge müdürlüğünün ormancılık çalışmaları İstanbul ormanları hakkında kapsamlı bir sunum yapmıştır.
 
 
       İ.Ü. Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Güneş’in, Türkiye’de Ormancılık Eğitimi ve Orman Fakülteleri hakkındaki sunumundan sonra, Birlik başkanı Micheal Diemer (Almanya) Avrupa Ormancılar Birliği’nin kuruluş amaç ve faaliyetleri hakkında bir bilgilendirme sunumu yapmıştır.
       Etkinliğin ikinci gününde İstanbul Arberotumuna bir teknik gezi düzenlenmiştir. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Fakültesi akademik personeli tarafından, arberotumun kuruluşu, amaçları, yönetimi ve çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir. Arboretum ziyaretinden sonra İÜ Orman Fakültesi Dekanı ziyaret edildikten sonra etkinlik sona ermiştir.  
       Avrupa Ormancılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri; Orman Mühendisleri Odası, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Fakültesinin yapmış oldukları organizasyonlardan son derece memnun olduklarını belirtmişler ve emeği geçen herkese teşekkür ederek 11 Mart 2017 tarihinde ülkelerine hareket etmilerdir.
       Oda Yönetim Kurulu olarak; etkinliğe katkı veren İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdürü ve personeline, Orman Fakültesi Dekanı ve akademik personeline, Odamızın İstanbul Şbesi Yönetim Kuruluna teşekkürlerimizi sunarız.
 

 

 


Eklenme Tarihi:  16.03.2017 09:55:15
Okunma Sayısı: 1212                   
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.