Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Pervasızlığın Bu Kadarı da Fazla Değil mi


PERVASIZLIĞIN BU KADARI DA FAZLA DEĞİL Mİ?
 
       Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın (Orman Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) 3 Genel Müdürü, yaklaşan Orman Mühendisleri Odası seçimleri için kurulan bir kurulun toplantısına katılarak seçimleri nasıl kazanacaklarını konuşuyorlar.
 
      Oda seçimleri için kurulan komisyon 3 Genel Müdür Yardımcısı, 2 Müfettiş ve Sendika Başkan vekilinden oluşuyor.
 
      Sayın Bakanın ne kadar haberi var bilemeyiz, ancak Sayın Bakanın “Oda seçimlerini alın” talimatı verdiği ifade edilerek, teşkilatlarda baskı oluşturuluyor.
 
      Ormancılık olarak ülkemizin üçte birinin yönetiminden sorumlu Sayın Genel Müdürlerin, bağımsız bir meslek kuruluşu olan Orman Mühendisleri Odasının seçimlerine müdahale dışında işleri yok mudur?
 
      Ormanlarımız hizmet beklerken, binlerce mühendis istihdam beklerken orman idaresinin yöneticilerinin bu işlerle uğraşması ülke adına, ormancılığımız adına büyük talihsizliktir.
 
      Genç mühendislerimize seçim öncesi taşeron firmalar üzerinden geçici çalıştırma vaatleri yerine; ormancılık hizmetlerinin geliştirilmesi ve yürütülmesi için, Bakanlık ve Genel Müdürlüklere kadrolu ve sözleşmeli mühendis alımı ile çeşitli projeler üretilmesi halinde, binlerce mühendisimizin üreterek sürdürülebilir şekilde çalışma imkanı olacaktır.
 
      Orman ve Su işleri Bakanlığı olarak 3 yıldır neredeyse orman mühendisi alımı yapılmamaktadır. Oysa Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere diğer bakanlıklarda yoğun şekilde kadrolu mühendis alımı yapıldığı hepimizin malumudur.
 
      Biz Orman İdaresini yönetenlerden ormancılığımızın geleceğini düşünmelerini bekliyoruz. Bağımsız bir meslek kuruluşu olan Orman Mühendisleri Odası’nın üyeleri, yöneticilerini özgür iradeleri ile seçmeye muktedirdirler.
 
      Aksi müdahaleler başta Sayın Bakan olmak üzere yöneticileri ve kurumlarımızı yıpratmaktan ileriye gitmeyecektir.
 
      Bu müdahaleler yeni değildir, ancak pervasızlığın bu kadarı da fazladır.
 
 
      ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI
                YÖNETİM KURULU
 
Orman Mühendisleri Odası 
Orman Mühendisleri Odası
 
Orman Mühendisleri Odası 
Orman Mühendisleri Odası
 
Orman Mühendisleri Odası 
Orman Mühendisleri Odası
 
Orman Mühendisleri Odası

 Eklenme Tarihi:  24.11.2017 17:15:00
Okunma Sayısı: 3792                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.