Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Hususunda Genç Meslektaşlarımıza Duyuru


TAŞERON İŞÇİLERE KADRO VERİLMESİ HUSUSUNDA GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZA
 DUYURU
 
       Meslek kamuoyumuz son günlerde tamamen taşeron sistemine odaklanmıştır. Özellikle genç meslektaşlarımızı istismar amaçlı, bir merkezden çıkarıldığı bilinen, propaganda ve algı oluşturma amaçlı sosyal medyada yoğun paylaşımlar görülmekte, genç mühendislerimizce Odamız aranmakta ve bilgi istenmektedir. Bu nedenle bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
      
       Öncelikle bilinmelidir ki; taşeron konusuyla ilgili hazırlandığı söylenen taslağa, halen irtibat kurduğumuz iktidar ya da muhalefet gurubundan birçok milletvekilinin dahi ulaşamadığını gördük. Sosyal medyada, yoğun gayret içerisinde olduklarını ifade eden, Bakanlığa, Hükümete yakın olduklarını ima eden arkadaşlarımız, eğer taslağı elde edebilmişlerse ve bizimle paylaşırlarsa, muhtemeldir ki o taslakta yer almadığını düşündüğümüz, geçici çalışan meslektaşlarımızın kadroya geçirilmesi için, Oda olarak gerekli gayreti göstereceğimizin bilinmesini isteriz.
      
       Taslağa ulaşmamız halinde konuyu meslektaşlarımızla paylaşacağız ve gerekli girişimde bulunacağız.
      
       Ancak mesleğimizi, meslektaşımızı taşeron sistemine indirgeyenlere, üç yıldır Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğüne neden kadrolu mühendis almadıklarını, 5531 sayılı yetki Kanunu ve buna dayalı olarak kurulan serbest ormancılık büro ve şirketleri kanalıyla ormancılık hizmetlerini mühendis sıfatıyla binlerce mühendisin yapma imkanı varken, neden sistemi çalıştırmadıklarını ve bunun yerine bu mevzuatı ikballeri için kullananlara sormak isteriz.
      
       Taşeron sistemiyle ilgili konunun, somutlaşması halinde gerekli gayreti göstereceğimizi ve genç meslektaşlarımızla doğru bilgileri paylaşacağımızı bildirir saygılar sunarız. 08.12.2017
 
       ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI
       YÖNETİM KURULU


Eklenme Tarihi:  08.12.2017 16:14:22
Okunma Sayısı: 4340                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.