Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

TMMOB Orman Mühendisleri Odasından Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına Dair Mdk:2017-III.Dönem Duyurusu


TMMOB
ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASINDAN
MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMALARINA DAİR
MDK:2017/III. DÖNEM DUYURUSU
 
01/ARALIK/2017 TARİHİNDE BAŞLAYACAK 2017/III. DÖNEM
MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMASINA KATILACAK
ORMAN MÜHENDİSİ, ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ VE AĞAÇ
İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE
 
       5531 sayılı Kanunun 4. maddesindeki faaliyet konularına ilişkin 5. maddedeki hak ve yetkileri kullanılabilmek için, Kanunun 6. maddesine göre çıkarılan 6/5/2009 tarihli ve 27220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği” ile Oda Yönetim Kurulunca yürürlüğe konulan “Temel Eğitim ve Mesleki Deneyim Kazanma Merkezi (TEMDEM), Mesleki Deneyim Kazanma ve Serbest Meslek Mensupluğu Sınav Yönergesi” esasları uyarınca bir yıl süreli mesleki deneyim kazanma çalışmasının yapılması yasal zorunluluktur.
      Mesleki deneyim kazanma çalışmalarına başlayacak mühendisler, ilgili yönetmelik gereğince her yıl Mart, Temmuz ve Kasım aylarının 20 inci gününe kadar Odaya başvuracaklardır. O nedenle, mesleki deneyim kazanma çalışmalarına, 01 Aralık 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere TEMDEM kurulunda başlandıktan sonra, kendilerince belirlenen ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketleri ile ormancılık, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden kamu kurumu ve özel sektöre resmi yazı ile gönderilecektir.
      Bu bağlamda, 01/Aralık/2017 tarihinde TEMDEM kurulunda Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayacak mühendisler aşağıdaki hususlara uyacaklardır:
      1- Mühendislerin, Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayabilmeleri için, Odaya kayıtlı olmaları ve Odaya borçları bulunmamalıdır.
      2- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına dair başvurular, en geç 20/Kasım/2017 tarihine kadar ONLİNE İŞLEMLER BUTONU üzerinden Odaya yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular sistem kapandığı için kabul edilmeyecek ve değerlendirilmeyecektir.
      3- Başvurular, TEMDEM kurulunca 23-24/Kasım/2017 tarihleri arasında incelenecek ve sonucu Oda Yönetim Kuruluna bildirilecektir.
      4- 01/Aralık/2017 tarihinden geçerli olmak üzere, 2017/III. Dönem Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına katılmaya hak kazanan adaylar, Oda yönetim kurulu kararıyla 28/Kasım/2017 tarihine kadar Oda internet sayfasında ilan edilecektir. 
      5- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması yapmaya hak kazanan adaylar; 01/Aralık/2017 Cuma günü saat: 10.00 da ANKARA Oda Genel Merkezinde veya TRABZON Doğu Karadeniz Oda Şubesinde veya İSTANBUL Oda Şubesinde veya ADANA Doğu Akdeniz Oda Şubesinde veya ANTALYA Batı Akdeniz Oda Şubesinde TEMDEM kurulunun düzenlediği bir günlük mesleki deneyim kazanma çalışmaları uyum eğitimine başlayacaklardır. Bu tarihten başka bu dönem için mesleki deneyim kazanma uyum eğitimi toplantısı yapılmayacaktır.
      6- Adaylar başvurularını ODAMIZIN ONLİNE İŞLEMLER BUTONU üzerinden yapacaklardır. Başvuru yapılırken, Mesleki Deneyim Kazanma (staj) Çalışmaları Müracaat Menüsüne girerek aşağıdaki EK:1, EK:2 ve EK:3 butonlar kullanılarak formlar doldurularak kayıt yapılacak,
 
      Aynı zamanda;
      EK 1: Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması Başvuru Dilekçesi,
      EK 2: Yanında Mesleki Deneneyim Kazanma çalışması yapacak meslek mensubu muvafakat yazısı,
      EK 3: Aday hakkında bilgi alınabilecek iki kişiye ait adres bilgilerini içeren dilekçe,
Formların çıktıları alınacak, ve bu formlarla birlikte adli sicil belgesi ile fotoğraflar Odaya doğrudan, taahhütlü mektupla veya kargoyla en geç 20/Kasım/2017 tarihine kadar gönderilecektir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
      Başvuru kabul edilip onaylandığı takdirde aynı ekrandan sonuç öğrenilebilecektir.
 
      7- SMM adayları, TEMDEM kurulunca ilgili mevzuata göre hazırlanan uygulama tez konularını, mesleki deneyin kazanma çalışması uyum eğitimine katılan adaylar yine Online üzerinden alacaklardır. Daha sonra adaylar tarafından belirlenecek olan ormancılık ve orman ürünleri büro veya şirketlerine, orman idaresine, orman ve ağaç endüstrisiyle iştigal eden ve meslek mensubu çalıştıran kamu kurumu ile özel sektöre resmi yazıyla gönderileceklerdir. 27/09/2017
 
      NOT: 1- Antalya’da 03-06/12/2017 tarihleri arasında yapılacak olan “2023’e Doğru 4. Doğa ve Ormancılık Sempozyumu” nedeniyle; bu döneme mahsus olmak üzere, mesleki deneyim kazanma çalışması uyum eğitimleri, 01/12/2017 tarihinde ve duyuruda belirtilen beş merkezde aynı anda yapılacaktır.
      2- Sistem ile sorun yaşanması halinde Odamız görevlisi İlknur YILMAZ’dan (TLF: 0312 215 00 33/132)  teknik destek istenecektir.
 
      ODA YÖNETİM KURULU


Eklenme Tarihi:  27.09.2017 11:43:16
Okunma Sayısı: 860                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.