Web Mail | Misyon/Vizyon/Kalite Politikamız
TMMOB
Orman Mühendisleri Odası
Chamber Of Forest Engineers
Belge Doğrulama
Ara

  
 
      

Üyelerimizin Dikkatlerine! Bilirkişilige Kabul Şartları Hakkında Duyuru


ÜYELERİMİZİN DİKKATLERİNE!
BİLİRKİŞİLİGE KABUL ŞARTLARI HAKKINDA DUYURU
 
       Bilindiği üzere, 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu 24 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğü girmiştir. Adalet Bakanlığınca üzerinde çalışılmakta olan Kanunun Uygulama Yönetmeliği’nin yakın bir tarihte çıkarılması beklenmektedir.
       6754 sayılı Bilirkişilik Kanunun 10. Maddesinde ve TMMOB Bilirkişilik Yönetmeliğinde, bilirkişilik yapacaklarda aranacak esaslar düzenlenecektir. Bu hususlara ilişkin olarak Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin (TMMOB) yazıları ektedir. Bu yazıda, Odamız üyesi meslek mensuplarından bilirkişilik yapmak isteyenlerin bilmeleri gereken önemli noktalara aşağıda çıkarılmış ve detayları ekteki TMMOB yazılarında yer almaktadır.
Şöyle ki;
       - Yargı alanında bilirkişilik faaliyetleri yapabilmek için bundan sonra bütün müracaatlar Bilirkişilik Bölge Kurullarına yapılacaktır.
       - Üyelerimizin yargı alanında Bilirkişilik yapabilmeleri için ‘’Uzmanlık Alanlarında’’ en az 5 yıl fiili olarak çalışmış olmaları ve bu durumu belgelendirmeleri gerekmektedir. Mesleki Deneyime ilişkin belgelendirmeler ve Bilirkişilik Uzmanlık alanlarına yönelik eğitim ve belgelendirmeler TMMOB’ye bağlı Odalar tarafından verilecektir.
       - Yargı alanında Bilirkişilik yapılabilmesi için Bilirkişilik temel eğitimi alınması zorunludur. Bu eğitim de TMMOB’ye bağlı Odalar tarafından verilecektir.”
       Meslek kamuoyuna duyurulur. 27.7.2017
       ODA YÖNETİM KURULU
 
 
 
 


Eklenme Tarihi:  27.07.2017 14:43:15
Okunma Sayısı: 1551                
  TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezi
Tasarım byYGUNES.  Tüm Hakları Saklıdır.