48. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

48. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ’NİN 48. OLAĞAN GENEL KURULU 04-05 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BEŞTEPE YERLEŞKESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Orman Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurul Toplantısı büyük bir coşku içerisinde, Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü Yerleşkesinde üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Oldukça yoğun katılımla gerçekleşen kurul açılışına önemli ve değerli isimler katıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DKMP Genel Müdürü İsmail Üzmez, ÇEM Genel Müdürü Nurettin Taş, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın gibi isimler katılımcılar arasında yer aldı. 

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, 48. Olağan Genel Kurulu açılış konuşmasını yaptı. Türkyılmaz konuşmasında; Yeni dönemde de güzel işlere hep birlikte imza atacaklarına olan inancındayım. Bir odanın üzerine düşen en önemli vazife meslektaşlarının sorunlarına çözümler getirmesidir. Bunu da yönetim süresince yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz yer, herkesi kucaklayıcı ve kimseyi ötelemeye hakkı olmayan bir sorumlulukla görev ifa edilecek yerdir. Mesleğe katkı sağlayacak her görüş baş tacımızdır. Ormana sevdalı her meslektaşımız bizim için azami derecede önemlidir, zira görevleri kutsaldır. Alanında tek olan bu STK sizlerin de yardımı ve desteğiyle bu vatana ve bu millete daha güzel hizmetlerde bulunacaktır ve bunu hep birlikte yapacağımızdan ben eminim diyerek kurulun hayırlara vesile olmasını temenni etti.