Genel Başkanımız Hasan TÜRKYILMAZ'ın 23 Haziran Seçimiyle İlgili Görüşleri

Genel Başkanımız Hasan TÜRKYILMAZ'ın 23 Haziran Seçimiyle İlgili Görüşleri

Değerli Meslektaşlarımız,

Saygıdeğer İstanbullu Vatandaşlarımız;

TMMOB Yönetiminin, üye meslek örgütlerine danışmadan tümü adına seçime yönelik bildiri yayınlamasını, Türkiye Cumhuriyetinin anayasal kurumu, ülkemizdeki seçim süreçlerini yönetmek ve karar vermekte tek yetkili kurum olan Yüksek Seçim Kurulunun kararını yok saymasını, kendisini bu kurulun üzerinde görmesini, 7 tane bağımsız hakimi çete olarak kabul eden zihniyet ile paralel bir bildiri yayınlamasını, 24 Meslek Örgütünden biri olan Yerli ve Milli bir anlayışa sahip Orman Mühendisleri Odası Genel Merkez yönetimi olarak kınıyoruz.

15 milyon vatandaşımızın yaşadığı İstanbul’da, 31 Mart 2019’ da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin üzerine gölge düşürülmüştür. Bu gölge ve orta oyununa son vermek, demokrasiyi güçlendirmek ve HAKKI, hakkedene teslim etmek üzere tüm İstanbullu vatandaşlarımızı demokratik haklarını kullanmak ve hür iradelerini yansıtmak üzere 23 Haziran 2019 günü oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Orman Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetimi olarak 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Yüksek Seçim Kurulunun vermiş olduğu karara saygı duyuyor, tüm kurum, kuruluş ve STK’ların alınan bu kararı Hukukun ve Demokrasinin gereği olarak saygı ile karşılamalarını bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve kardeşliğini savunan, milletimizin her türlü farklılıklarına değer veren, milli ve manevi değerlere sahip, demokrasimizi savunan, devletimizin güçlenmesini önemseyen Orman Mühendisleri Odası olarak yapılacak olan seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur.

 

Hasan TÜRKYILMAZ

TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı