BODAR Proje Başlangıç Toplantıları 17 Eylül de Azerbaycan’ da Yapıldı.

BODAR Proje Başlangıç Toplantıları 17 Eylül de Azerbaycan’ da Yapıldı.

Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz, YKÜ Özgür Balcı ve Dış İlişkiler Danışmanı İsmail Belen Azerbaycan da BODAR ( Bozuk Ormanların ve Diğer Alanların Restorasyonu )
Projesi Toplantılarına Katıldılar. “ FAO Azerbaycan Ortaklık ve İrtibat Ofisi” FAO Ortaklık ve İrtibat Ofisi Teşkilatı Başkanı Melek Çakmak, Doğal Kaynaklar Programı Başkanı Bariz Mehdiyev,
Proje Asistanı Ms. Narmin Aliyeva ve Azerbaycan Tabi Servetler ve Ekoloji İşçileri Sendikası Başkanı Telman Quliyev de Katılımlarıyla Ziyaret Edilmiştir. FAO’ daki Görüşme Sonrası Azerbaycan Ekoloji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ziyaret Edilmiş Orman Genel Müdürü Ağaqardaş Qaraşov ve Bakan Müşaviri Xalil Ramazanov ile Görüşmeler Yapılmıştır.

Yapılan Görüşmelerde Projenin Süreci Hakkında Görüşülmüş ve Çeşitli Sebeplerle Bozulmuş - Degrade Olmuş Bir Orman Alanının Seçilerek O Alanın Restorasyonu İçin Proje Hazırlanması Konusunda Anlaşma Sağlanmıştır.

Projenin Temel Özellikleri;
-Bozulmuş Ormanların ve Restorasyon İhtiyacı Olan Diğer Alanların Belirlenmesi,
-Teknik Kapasite Geliştirme ve Ormanlar ile Diğer Alanların Sürdürülebilir Kullanımı Konusunda Eğitimler, Atölye Çalışmaları, Çalışma Gezileri vb.

Başlangıç Toplantısında Odamız, FAO ve Azerbaycan Bakanlığı Arasında Mutabakat Sağlanmıştır. 18 Eylül de Yapılacak Olan Çalıştayda Mekan Seçimi Belirlenip, 19 Eylül de Arazi İncelemesi Yapılacaktır. 20 Eylül’de ise Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Muxtar Babayev Görüşülerek Proje Onayı Alınarak, Proje Yazımına Başlanılacaktır.

BODAR ( Bozuk Ormanların ve Diğer Alanların Restorasyonu ) Projesinin Hayırlı Olmasını Dileriz.