Kamu Kurumlarında Danışman Mühendis Olarak Çalışacakların Dikkatine - 1

Kamu Kurumlarında Danışman Mühendis Olarak Çalışacakların Dikkatine - 1

2019 yılında danışman mühendis olarak idarelerde çalışacak meslektaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için dikkat edilmesi gereken hususlar:

1. İhale sürecinin bitimine müteakip iş başı yapılacağı zaman işi alan firmalara, onlarda ilgili idaresine her bir danışman mühendis için, “Danışmanlık Hizmet Alımlarında Çalışacaklar İçin Oda Kayıt Belgesi” ibraz etmeleri gerekmektedir.

2. Bu belgeyi OMO online sisteminden “SMM Belgesi Olanlar” ile “Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına” başlamış olan meslek mensupları alabilecek.

3. 2. Madde kapsamına girmeyen meslektaşlarımız 1. Maddedeki belgeyi alamayacaklarından idarelerin danışmanlık hizmetlerinde çalışma zorluğu ile karşılaşılacaktır.

4. 3. Madde kapsamındaki meslektaşlarımız için 1 Nisanda başlayacak olan “Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına” 20 Mart 2019 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

5. Bu konuda tüm oda görevlilerimizin ve bu habere ulaşan tüm meslektaşlarımızın stajını başlatmamış meslektaşlarımıza kendi mesajlasma ve sosyal medya hesaplarından bilgilendirme yapmalarını önemle istirham ediyoruz.

ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI 
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU