DOĞU TÜRKİSTAN ÜMMETİN KANAYAN YARASIDIR.

DOĞU TÜRKİSTAN ÜMMETİN KANAYAN YARASIDIR.

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz; Doğu Türkistan'da zulüm altında inleyen Müslümanlar için açıklamalarda bulundu. Türkyılmaz, zulüm altında inleyen kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız diyerek yapılan zulme sessiz kalmayacaklarını ve her fırsatta dile getireceklerini beyan etti. Türkyılmaz yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi;
Doğu Türkistan Ümmetin kanayan yaralarından sadece birisidir. Müslüman coğrafyasında milyonlarca mazlum kesimden sadece biri olan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için içimiz kan ağlamaktadır. Çin, yıllardır Doğu Türkistan'da işgalci olarak bulunmaktadır. Çin deyince akla, ucuz ve kalitesiz mallar gelmiyor sadece yürek yakan acılar, işkenceler, asimilasyonlar ve kültürel soykırımlar geliyor. Çin, Doğu Türkistan'da, işkencecidir, zalimdir ve her türlü kötülüğün failidir. Çin'de tam bir kölelik ve zulüm düzeni vardır. Rabbimizden Niyazımız zulüm altındaki Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yardım etmesi ve zulmün biran önce sonlanmasıdır.
Dünya Müslümanlarından ve vicdan sahibi tüm insanlıktan talebimiz de bu zulmü görerek çözümüne katkı vermeleridir.
Bir zulmü önlemek insani olarak asli görevimizdir. Önlemeye gücümüz yetmiyorsa bile, zalimin de ve mazlumun da dünya gündeminden düşmemesi için gayret sarfetmemiz gerekmektedir. Rabbim, Doğu Türkistan ve Filistin başta olmak üzere zulüm altında inleyen mazlumlara yardım eylesin. Ümmete de basiret ve irade ihsan eylesin.