Etüt Proje Planlayıcılığı Eğitimi 2. Grup Katılımcılarının Dikkatine

Etüt Proje Planlayıcılığı Eğitimi 2. Grup Katılımcılarının Dikkatine

5531 sayılı Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanunun 4 üncü maddesi 1 inci fıkrası (a) bendi 7 inci alt bendinde yer alan “Ağaçlandırma, erozyonla mücadele, sel ve çığ kontrolü, havza amenajmanı, entegre havza ıslahı” konularına ilişkin olarak, 5 inci maddedeki hak ve yetkileri kullanmak maksadıyla;

Ankara’da 09-13/Temmuz/2018 tarihleri arasında yapılacak olan II. Grup “Etüt-Proje Planlayıcılığı Eğitimi ve Sınavı” duyurusu 27/06/2018 tarihinde web sayfamızda duyurulmuştu.

Eğitim başvuruları değerlendirilmiş ve katılmaya hak kazananlar duyuru ekinde listelenmiştir.

Etüt Proje Planlayıcılığı eğitimi ve sınavına katılacak adaylara duyurulur.

Eğitimin ve sınavın mesleğimize, meslektaşlarımıza hayırlara vesile olmasını temenni eder, sınava girecek adaylarımıza başarılar dileriz. 06.07.2018

ODA YÖNETİM KURULU

 

KATILIMCI LİSTESİ

9-13 Temmuz 2018

S.NO ADI SOYADI SİCİL NO
1 Ahmet Ogün TOMRUK 16259
2 Alaattin FİDAN 16166
3 Ali EVLİYAOĞLU 10443
4 Ali YILDIRIM 10026
5 Aykut SÜMEN 16270
6 Berat Erdem AKTAŞ 13106
7 Burak BAŞER 15955
8 Büşra ALBAYRAK 14944
9 Büşra KÖKDEMİR 14658
10 Celal EMİR 7668
11 Cihad ÖNCÜL 13290
12 Diğdem ALÇAYIR 14844
13 Erdem BEKTAŞOĞLU 8874
14 Ferda Nur ŞENER 9928
15 Fevzi ÇAKMAK 15084
16 Hakan TEKECİ 17270
17 Hasan Erdi KARAYILAN 16987
18 Hasan ERKANİ 16460
19 Hüseyin AKŞİT 14668
20 Hüseyin YOZGATLI 13234
21 İbrahim İBİLİ 14816
22 İlkay HAYAT 12258
23 İsmail GÜLEN 16342
24 Kader ŞAHİN 14547
25 Kerem CANBAZOĞLU 17705
26 Kerim Tahsin DÖNMEZ 16772
27 Kübra DEMİRKOL 13647
28 Mehmet SÖNMEZ 17476
29 Merve GÜN 16060
30 Merve GÜZELOĞLU 15936
31 Muhammed Hemedani NERGİS 17120
32 Nagihan TAĞRIKULU 14731
33 Nisanur EROL 17190
34 NurullahTOSUN 16914
35 Oyanur POLAT 10074
36 Ömer ALEM 15480
37 Ömer KAYA 14055
38 Salih KURNAZ 15442
39 Sami DEMİR 16893
40 Serap ŞAHİN 17255
41 Servet TEZKIZAN 17690
42 Sibel TEKİN 16263
43 Süleyman Cumhur YALÇINKAYA 17093
44 Teoman KULPAR 16968
45 Uğur ŞAN 17744
46 Ülkü KARACA 13690
47 Yasin ÖZKURU 16003
48 Yılmaz GÜNGÖR 7035
49 Yusuf GÜRGAYNAK 15120

 

PROGRAM

ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI

“ETÜT-PROJE PLANLAYICILIĞI EĞİTİM VE SINAV” PROGRAMI  

09-13/Temmuz/2018 ANKARA

TARİH

SAAT

KONU

KONUŞMACI VE EĞİTİCİLER

9 Temmuz 2018
Pazartesi

(Oda Genel Merkezinde Teorik Eğitim)

09.00-09.15

Kayıt, Açılış Konuşmaları

OMO, OGM VE ÇEM adına konuşmalar

09.15-09.45

Eğitim konusuna ilişkin 5531 sayılı Kanun ve ikincil mevzuatı ile mesleki denetim (vize) uygulaması

Özgür BALCI

09.45-10.30

Yetişme ortamı özellikleri

Yusuf  Ziya ERGENE

10.30-10.45

Çay arası

 

10.45-11.30

Yetişme ortamı özellikleri

Yusuf  Ziya ERGENE

11.30-12.15

Yetişme ortamı özellikleri

Yusuf  Ziya ERGENE

12.15-13.30

Öğle yemeği

 

13.30-14.15

Anakaya ve ana materyalin tanıtımı ve toprak verme özellikleri

Beytullah FİDAN

14.15-15.00

Anakaya ve ana materyalin tanıtımı ve toprak verme özellikleri

Beytullah FİDAN

15.00-15.15

Çay arası

 

15.15-16.00

Toprak profili ve horizonların değerlendirilmesi, yetişme ortamı etüt çizelgesi tablosunun doldurulması

Mustafa COŞKUN

16.15-17.00

Toprak analiz sonuçlarında yer alan fiziksel ve kimyasal özelliklerin değerlendirilmesi 

Mustafa COŞKUN

 

 

 

 

TARİH

SAAT

KONU

 

10 Temmuz 2018
Salı

(Oda Genel Merkezinde Teorik Eğitim)

 

09.00-09.45

Ağaçlandırma projesi yapım esasları

Ahmet YALVAÇ

09.45-10.30

Ağaçlandırma ve özel ağaçlandırma projesi yapım esasları

Ahmet YALVAÇ

10.30 – 10.45

Çay arası

 

10.45-11.30

Rehabilitasyon ve restorasyon projesi yapım esasları

Ahmet YALVAÇ

11.30-12.15

Uygulama projesi türünün ve proje amacının belirlenmesi

Beytullah FİDAN

12.15-13.30

Öğle yemeği

 

13.30-14.15

Erozyon kontrolü projesi yapım esasları

Ali KEŞ

14.15–15.00

Sel kontrolü projesi yapım esasları

Ali KEŞ

15.00-15.15

Çay arası

 

15.15-16.00

Temel haritacılık özet bilgileri ve projeye eklenecek bilgilerin haritaya aktarılması

Erkan GÜLER

16.00-16.45

ÇEMobil sistemi hakkında genel bilgi ve yazılımın mobil cihazlara kurulumu, profillerin fotoğraf çekimi ve Kontrol, onay, ret mekanizması ve dikkat edilmesi gereken hususlar

Erkan GÜLER

16.45-17.00

Çay arası

 

  17.00-17.45

Çok amaçlı proje yapım esasları

Selim ŞAHİN

17.45-18.15

Soru-Cevap ve tartışma

 

 

 

TARİH

 

 

SAAT

 

 

KONU

 

11 Temmuz 2018
Çarşamba

(Arazide Uygulamalı Eğitim)

08.30– 9.30

Oda Genel Merkezinden Planlanan Araziye hareket

ve varış

 

9.30- 17.00

Arazide uygulamalı eğitim

 

NOT: Öğle yemeği (kumanya) süresi dahil

 

Mustafa COŞKUN- Beytullah FİDAN- Rahmi HUYUT

17.00 – 18.00

Araziden Ankara’ya hareket ve varış

 

 

 

TARİH

SAAT

KONU

 

12 Temmuz 2018

 Perşembe

(Arazide Uygulamalı Eğitim ve Yazılı Sınav)

08.30 – 9.30

Oda Genel Merkezinden ÇEM Model eğitimi için araziye hareket ve varış

 

9.30-12.30

ÇEM Model eğitim sahasında uygulamalı arazi eğitimi

Mustafa COŞKUN- Mahmut KILIÇ

12.30-13.30

Araziden  Ankara Oda Genel Merkezine dönüş

 

13.30- 15.00

Öğle yemeği

 

15.00-16.00

Yazılı sınav yapılması

Komisyon

16.00-18.00

Yazılı sınavın değerlendirilmesi ve sonucunun Odaya bildirilmesi

Komisyon

18.00-18.30

Yazılı sınav sonuçlarının Oda ilan tahtasında duyurulması

 

NOT: Yazılı sınavı kazanan adaylar arazide ki uygulamalı sınava katılacak ve kazanamayan adaylar ise arazide ki uygulamalı sınava katılamayacaktır.

Komisyon

 

TARİH

SAAT

KONU

 

13 Temmuz 2018

Cuma

(Arazide/ Salonda Uygulamalı Sınav)

08.30 – 09.30

Oda Genel Merkezinden Araziye hareket

ve varış

 

09.30-18.00

- Uygulama projesine esas olacak yerlerin adaylara verilmesi. Arazi etüdü yapılması

- Arazide/ salonda uygulamalı sınav yapılması,

 

NOT: 1-Öğle yemeği (kumanya/yemek) süresi dahil

          2- Uygulamalı sınavın bitirilememesi halinde

     sınava giremeyen adaylar ertesi gün gireceklerdir.

 

 

Komisyon

18.00 – 19.00

Araziden Ankara’ya hareket ve varış

 

 

 

 

           OMO Genel Merkezi’nin 07/05/2018 tarihli ilanı gereği; 13 Temmuz 2018 Cuma günkü programda, arazi etüdünden elde edilen bilgilere dayanılarak, etüdü yapılan saha için, her katılımcı tarafından uygulama projesi düzenlenecektir. Proje yapımında ÇEM Genel Müdürlüğü WEB sitesinde bulunan proje yapımı teknik şartname ve dispozisyonlarından faydalanılacaktır.  Proje ekinde ED50, 6. derecede sayısal ortamda düzenlenmiş 1/25000 ölçekli bugünkü arazi kullanma, toprak, yapılacak işler, yapılan işler haritaları ile etüt çizelgesi, toprak tahlil raporu ve fotoğraflar olacaktır.

Hazırlanan projeler çıktısı alınarak plastik dosya içerisinde 1(bir) takım olarak en geç 30/07/2018 tarihine kadar OMO Genel Merkezinde olacak şekilde gönderilecektir. Posta/kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.