Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz'dan Ramazan Bayramı Mesajı

Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz'dan Ramazan Bayramı Mesajı

Değerli Kardeşlerim Mübarek Ramazan Bayramınızı Tebrik Ediyorum

Sayılı günler çabuk gelir geçer derler, öyle de oldu, mübarek Ramazan-ı şerif geldi ve bitti. Rabbim sağlık ve sıhhat ile bizleri gelecek Ramazan'a ulaştırsın inşallah. Gönül daha önceki bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle birlikte olmayı ister. Ancak Dünya ile birlikte Ülkemizide etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle bu bayramı evlerimizde geçireceğiz. Bu bayramda hep birlikte olamayacağız fakat bizde "gönlün bir olması" diye bir kavram var. Gönülleri bir olanlar için mesafelerin bir önemi olmayacaktır. Umarız ki bu süreç bizleri kendi iç muhasebesini yapmaya itmiş ve herkes kendi adına ders almış ve kendini sıgaya çekmiştir. Bir şeyin kıymeti ondan mahrum olunca daha net bir şekilde ortaya çıkar. Bu bayram birlikte olmaktan mahrum olmamız, birlikte olmanın ne denli kıymetli olduğunu da öğretecektir bizlere...

Malumunuz tüm insanoğlu zor bir süreçten geçiyor. Pandemi dönemini atlatabilmek bizlere devlet tarafından salık verilen her ikaza harfiyen uymakla mümkündür. Özlediğimiz bayramların geri gelmesi için her birey üzerine düşeni yapmak zorundadır. Yeni sosyal hayatımızda; maske, sosyal mesafe ve temizlik hususlarına daha titizlikle riayet edersek bu sıkıntılı süreçten en kısa zamanda kurtulacağımıza inanıyorum.

Kötü günleri geride bırakarak güzel günlere adım atmak için hem fiili hem de kavli duamızı eksik etmeden geçirelim bayramımızı.

Bugün bayram dileriz ki küsler barışsın, gönüller alınsın, haklar helal edilsin, garipler sevindirilsin...

Cenab-ı Hakk özellikle bayrama mahzun giren coğrafyalardaki kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun dilerim...

 

Rabbim Ümmet-i Muhammed'in bayramını mübarek etsin.