İNANCIMIZ, NESLİNİ KORUMA ESASINA GÖRE HAREKET EDER.

İNANCIMIZ, NESLİNİ KORUMA ESASINA GÖRE HAREKET EDER.

Müslüman bir ülkede İslam’ın en temel değerlerinden biri olan nesli koruma esasına göre Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’ın hutbesinde yer alan konuşma bazı kesimler tarafından kınanmıştır. Bu kınamalar, biraz vicdanı ve izanı olan herkesi hayrete düşürecek cinstendir. Ayrıca Sayın Erbaş’ın hutbesinde yer alan söylemleri, dini mevzulara tamamen yabancı olanların algılarının, zanlarının ötesindedir. Zira Sayın Erbaş’ın beyanı kişisel bir açıklama değildir, bizzat Kur’an’ın beyanıdır. Bilinmelidir ki ülkemiz insanı, gayri ahlaki ve nesilleri bozmaya yönelik olan bu tür normalleştirme çalışmalarının farkındadır. 

Hala “çağlar ötesinden” gibi deyimler kullanarak İslam’ı nerede ve nasıl gördüklerini gayet açık beyan eden bu zihniyete denecek tek bir söz vardır. Oda bu bir görüş beyanı değil sadece İslam düşmanlığını ifade hezeyandır.Bu güruhun aşağılayarak alay edercesine İslam karşısında takındığı tavır kimin yanında ve nereden taraf olduklarının da ispatıdır.

Bugün bu zihniyetin aşağılamaları ve sözde çağdaş düşünceleri ile Türkiye’nin son yüz yılda geldiği nokta bellidir. Özendikleri ve hayranı oldukları sapkın zihniyetin proje ve yatırımları neslimizi ortadan kaldırmak için çalıştıkları ve bunun bu kadar açıkça ortada durmasına rağmen sırf İslam düşmanlığından buna ses çıkartmamak üstelik ses çıkaranı da yermek nasıl bir düşüncedir? Bu düşüncenin neresi medenidir, bilinmemektedir! 
İslama ve müslümanlara dönük bu hakaret ve hezeyan içeren beyan sahiplerini kınıyoruz.
İslam hiçbir zaman sapkınlığı, şiddeti, ahlak dışı olan hiçbir tavrı, uygulamayı asla kabul etmemiş ve onaylamamıştır. 
İslam tarihinin tek bir karesinde bile insanlık dışı olan bu tür davranışlara karşı, bırakın meyletmeyi ya da onaylamayı, sessiz kalındığını dahi göremezsiniz. Bu tür olaylar karşısında İslam’ın aldığı tavır nettir. 

Kendi dini kimliği ile hala barışamamış ve İslam dinini aşağılamak için her fırsatı kullananlar bilmelidirler ki bu millet İslam’dır ve ahlaki hassasiyetleri hiçbir çağda değişmeyecek, değiştirilemeyecektir.  


                                                                                                                              Orman Mühendisleri Odası