“KINAMAKTAN YORULDUK VE MESLEKTAŞLARIMIZA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMEKTEN UTANÇ DUYMAYA BAŞLADIK”

“KINAMAKTAN YORULDUK VE MESLEKTAŞLARIMIZA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMEKTEN UTANÇ DUYMAYA BAŞLADIK”

16.05.2020 tarihinde Karasu İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kurudere Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde orman çalışanlarına yeni bir saldırı daha gerçekleşti. Karasu İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kurudere Orman İşletme Şefliği Toplu Koruma Ekipleri görev başında saldırıya uğradı. Rutin görevleri içinde yer alan koruma-kontrol çalışmasıyla görev başında bulunan Toplu Koruma Ekibine saldırı sözlü ve silahlı olarak gerçekleşti. Konuyla ilgili OGM tarafından kınama mesajı yayımlandı ve saldırıyı gerçekleştiren vatandaş hakkında gerekli suç duyurularında bulunulduğu ve sürecin takip edildiği bildirildi.

09.05.2020 tarihinde Gölpazarı Ormanlarında koruma- kontrol görevini yerine getirdikleri sırada Orman İşletme Şefi ve Orman Muhafaza Memurları darp edilmişti. Konuyla ilgili bir kınama da Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz’dan geldi. Türkyılmaz konuyla ilgili şunları beyan etti;

Son zamanlarda sürekli magandaları kınamakla geçiyor günlerimiz. Artık kınamaktan yorulduk.
Tüm orman çalışanlarımız için kanuni koruma istiyoruz. Artık Devlet Yönetim Ricalimizin; Özellikle Bakanlığımızın kanun teklifi ile harekete geçmesini bekliyoruz.
Hâkim ve savcılarımızın bu insanlığın yüz karası magandaları hemen salıvermemesini kanunların maksimum sürelerini kullanarak gereğini yapılmalarını bekliyoruz.
Gerçekten artık magandaları kınamaktan yorulduk. Daha birkaç gün evvel Gölpazarı Ormanlarında koruma- kontrol görevini yerine getirdikleri sırada Orman İşletme Şefi ve Orman Muhafaza Memurları darp edilmişti. Meslektaşlarımızın her biri pandemi sürecinde aralıksız görevleri başında ve fedakârca çalışmaklar. Bu tür olayların önüne ne zaman geçilecektir bilemiyorum. Umarız çok vahim bir durum yaşanmadan Devletimiz gerekli tedbirleri alacak yaptırımları uygulayacaktır.

Bizler, Vatanımızın ormanlarını koruyan mesai arkadaşlarımıza geçmiş olsun demekten utanç duymaya başladık. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, magandaları kınıyoruz.