MESLEK ÖRGÜTLERİ ÖNYARGILARINI VE HUSUMETLERİNİ AKLININ ÖNÜNE ALMAMALIDIR

MESLEK ÖRGÜTLERİ ÖNYARGILARINI VE HUSUMETLERİNİ AKLININ ÖNÜNE ALMAMALIDIR

TMMOB Ankara İKK Sekreteri Özgür Topçu imzalı odamıza gelen ekli yazı ile toplantı davetine Ankara Merkez Şube Başkanımız İbrahim Polatlı görevlendirilmiştir.

Toplantıya katılan şube başkanımızın beyanı: 
“Odamız Merkez Şube Şube Başkanı belirtilen saatte zoom programı üzerinden toplantiya katilim sağlamıştır.Toplantı içeriği oda birimlerinin çalışmaları, sorunları veya ortak kararlar alınarak çözüm önerileri geliştirmek olmasi beklenirken toplantı içeriği cok farklı bir hal almıştır.

Toplantıda son günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN in Meslek örgütler yasası ile ilgili açıklaması gündem olmuş ve militanca eleştiriler meslek örgütlerinin ortak çözüm arayışının önüne geçmiştir.

Orman Muhendisleri Odası olarak  bu açıklamayı kabul etmedigimizi ve militanca yapılan eleştirileri kınadığımızı, meslek örgütlerinin haklarının konuşulmadığı siyasetin konuşulduğu toplantıda daha fazla kalınmayarak ayrılınmıştır.” şeklindedir.

Akılları fikirler Cumhurbaşkanlığı düşmanlığına odaklanmış kişilerden meslektaş hangi sorununa çözüm bulabilir ki.

Mesleğin ve meslektaşın sorunu dışında işlerle zaman kaybeden meslek kuruluşu yöneticilerine  en güzel cevap üyeleri tarafından verilecektir.
(11.04.2020)

OMO GENEL MERKEZ YÖNETİMİ