OGM DEN BİR İLK DAHA

OGM DEN BİR İLK DAHA

Orman Genel Müdürlüğü tarihinde ilk kez 5000 personeli aynı zaman diliminde görev başına getirecek.1200 mühendis alımı ormancılık teşkilatının motor gücü olan Orman Genel Müdürlüğü’ ne birçok fayda sağlayacağı ifade ediliyor. Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz konuyla ilgili, “Personel alımı sürecinde başta Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Toç Bir-Sen Sendikası yetkilileri ve Odamız yönetim ekibi olmak üzere bütün kurumlar üzerine düşen her sorumluluğu büyük bir özveriyle yerine getirerek bu çalışmayı gerçekleştirmiştir.” dedi.

60 puan ve yukarısı şu an itibari ile Orman Genel Müdürlüğü ilanına göre uygulamalı sınava müracaat edebiliyor.

Genel Başkanımız Türkyılmaz OMO Yönetim Ekibinin yapmış olduğu çalışmaları şu şekilde sıralıyor;

1. KPSS Puanı 70’in üzerinde olan mühendislerimiz için dertleniyoruz.
  2. KPSS Puanı 60- 70 arasında olan mühendislerimiz için dertleniyoruz.
  3. KPSS Puanı 60’ın altında olan mühendislerimiz için dertleniyoruz.
  4. KPSS’ ye hiç girememiş mühendislerimiz için dertleniyoruz.

Meslektaşlarımızın arzu ve talebini çok iyi anlıyor ve mücadelesine saygı duyuyoruz. Ancak yanlış bilgilere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Bizler tüm meslektaşlarımızın, devletimizin ihtiyacı karşılanana kadar belli dönem ve sayılarda mühendis alımı için mücadele etmeye devam edeceğiz. “

Orman Mühendisleri Odası bir meslek örgütüdür. Karar verici kurum Bakanlık ve Genel Müdürlüktür. Odamız meslektaşlarımıza verdiği sözler üzerine görüşmeler yaparak Mühendis alımı taleplerinde bulunduk. Bakanımız ve OGM Müdürümüz onaylarıyla tarihi alım gerçekleşiyor. Orman Genel Müdürlüğümüzde Şeflik ve Müdürlük alanlarının daraltılıp sayılarının arttırılması ile insan kaynağı açığını bu seneki alımlarla azaltılması oldukça önemlidir. Sosyal Medya’ da çıkan ve yayılan provokatif haberlere itibar gösterilmemesi gerekmektedir. Bu alım gerekliydi ve gerçekleşiyor.

An itibariyle;
1.Danışmanlık oda kayıt belgesi alanların sayısı: 2308 kişi
2.Dikili oda kayıt belgesi alanların sayısı: 2061 kişi
3.Ormancılık büro ve şirket sahibi ve sürekli iş akdi sözleşmesi ile çalışanların sayısı: 1271 kişi ( %50’si dikilide imzası olanlar)

Genel Toplam: 5640 meslektaşımızdan 5000’i memur olmadan diploması ile çalışabiliyor.


Bizler meslek örgütü yöneticileri olarak meslektaşlarımıza değer veriyoruz. Devletimizin ormancılıkla ilgili birimlerini önemli ve değerli görüyor ve birlikte hareket edildiğinde ülkemizin kalkınacağına inanıyoruz. Mücadelemizi bu doğrultuda yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz !

OGM’ nin Personel alımının teşkilatımıza ve tüm meslek mensubu arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.