“Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Mühendis Alımı” ile İlgili Açıklama

“Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Mühendis Alımı” ile İlgili Açıklama

Orman Genel Müdürlüğü'nün 1150 sözleşmeli mühendis alımı ile ilgili süreç 07.02.2020 tarihinde OGM WEB sitesinde yapılan duyuru ile nihayete ermiştir.

İlan tarihinden itibaren itiraz süreci de işlemeye başlamıştır. Bu konuda gerek yedek listede yer alan gerekse de 70 puan barajının altında kalıp kazanamayan meslektaşlarımızın itiraz süresi içinde dilekçelerini vererek mağduriyetlerini gidermek için talepte bulunmaları pek tabii haklarıdır.

Meslek Odası olarak mağduriyete uğradığını iddia eden meslektaşlarımızın haklarını korumak adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Ancak mağdur olduğunu ifade eden meslektaşlarımızın hak arar iken başkalarının hakkına girecek söylem ve eylemlerden kaçınmaları dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Mağduriyetleri gidermek adına hak ararken başta devletimiz olmak üzere kurumlarımızın ve diğer meslektaşlarımızın hakkına girecek beyanlarda bulunmaktan kaçınılması Meslektaşlarımızdan istirhamımızdır.

Odamız gerek yedek listede yer alan gerek baraj puanının altında kalarak elenen Meslektaşlarımızın mağdur olduklarına dair iddialarını önemsemektedir. Bununla birlikte her iddia da ispata muhtaçtır.

Orman Mühendisleri Odası olarak bu sürecin en başından beri olduğu gibi şuanda da her adaya eşit mesafede olduğumuzun bilinmesini ve sürece olumlu katkı sunmak üzere her zaman hazır olduğumuzu bildiririz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.