ORMAN İŞLETME ŞEFİ VE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARININ DARP EDİLMESİNİ KINIYORUZ

ORMAN İŞLETME ŞEFİ VE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARININ DARP EDİLMESİNİ KINIYORUZ

09.05.2020 tarihinde Gölpazarı Ormanlarında koruma- kontrol görevini yerine getirdikleri sırada Orman İşletme Şefi İsmail Elbir ve Orman Muhafaza Memurları darp edilmiştir. Taşeron bir firmanın çalışanları tarafından görevleri başında “kaçak-kontrol” denetlemelerini yapmalarına engel olunmuş ve darp edilmişlerdir.

Pandemi dönemini atlatmaya çalışan ülkemizde bu zor şartlara rağmen görevi başından ayrılmayan, ormanlarımızın korunması ve geliştirilmesi için gece gündüz demeden fedakârca görevini yerine getiren meslektaşlarımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı Orman Mühendisleri Odası olarak şiddetle kınıyoruz. Teşkilat olarak bu çirkin saldırıya maruz kalan şefimizin ve muhafaza memurlarımızın her zaman yanındayız.

Genç meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyor, ormanları koruma görevinde çalışanlara yapılan her türlü şiddete ve çirkin saldırıya karşı asla sessiz kalmayacağımızı ifade ediyoruz. Bu çirkin saldırının failleri adli mercilere intikal etmiş 2’si tutuklanmıştır ve hukuki süreç devam etmektedir. Süreci takip etmekteyiz ve sonuna kadar da takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Orman İşletme Şefimiz İsmail Elbir'e ve ekibine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu zor zamanlarda görevlerinin başında olmalarından dolayı tüm orman çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.