ORMANLARIMIZIN FEDAKAR ÇALIŞANLARI YALNIZ DEĞİLDİR !

ORMANLARIMIZIN FEDAKAR ÇALIŞANLARI YALNIZ DEĞİLDİR !

Bilindiği üzere özellikle son günlerde Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde çalışan meslektaşlarımız ve ekipleri, mesai mefhumu gözetmeksizin ülkemizin zümrüt yeşili ormanlarını ve içindeki tüm canlıları korumak suretiyle ifa ettikleri görevleri esnasında bazı kişilerce darp edilmekte ve çeşitli hakaretlere maruz kalmaktadırlar. Her geçen gün ise bu tarz olumsuz durumlara yenileri eklenmektedir.

Son olarak, Akyazı İşletme Müdürlüğü, Güney Dokurcun İşletme şefliği sınırlarında kalan Haydarlar köyünde, 28 Mayıs günü, T.A. adlı şahsın bahçesinde kaçak orman emvali bulundurduğu ihbarı üzerine, ivedi bir şekilde hareket eden Toplu Koruma Ekibine, K.T adlı şahıs tarafından olay yerinde silahlı müdahalede bulunulmuş ve görevlerini yapmaları engellenmiştir.

Silahla ateş açılan İşletme Şeflerimiz ve Toplu Korumada görevli orman muhafaza memurları saldırıdan yara almadan kurtulmuş olup, devletimizin resmi araçları kurşunların hedefi olmuştur.

Olay yerine çağrılan Jandarma kuvvetleriyle birlikte bahçesinde kaçak orman emvali bulunduran K.T. adlı şahıs gözaltına alınmasının ardından, Cumhuriyet Başsavcılığında ifadesi alınmış ve ilgili mahkemece tutuklanmıştır.

Bu çirkin saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza ve ekiplerine geçmiş olsun diyor, özverili bir şekilde görevini yapan meslektaşlarımıza yapılan her türlü şiddeti ve saldırıyı kınıyoruz. Meslektaşlarımızın bu tarz olumsuz olaylara maruz kalmaması için gerekli her türlü görüşmelerimizin devam ettiğini bildiririz.