BİR ÜLKENİN İÇ GÜVENLİĞİ SINIR ÖTESİNDEN BAŞLAR

BİR ÜLKENİN İÇ GÜVENLİĞİ SINIR ÖTESİNDEN BAŞLAR

BİR ÜLKENİN İÇ GÜVENLİĞİ SINIR ÖTESİNDEN BAŞLAR


Ülkemizin Suriye sınırında gerçekleşen operasyonlar devlet aklının yaklaşan tehlikeyi önceden sezmesinin ve buna tedbir almaya gereksinim duymasının bir delilidir. Hemen yanı başınızda sınır komşunuz olan bir ülkede meydana gelen terör olayları sadece o ülke ile sınırlı kalmamakta olup, mutlak suretle komşu olan tüm ülkeleri etkilemektedir. O yüzden büyük devlet olmak, ülke güvenliği için gerektiğinde her türlü tedbiri almayı ve mazlumların yanında olmayı gerektirir.
Yüce Türk Devleti ise bugün olduğu gibi geçmişte de hep adaletin, huzurun ve barışın savunucusu olmuştur. Unutulmamalıdır ki, yüzyıllar boyunca nerede bir zulüm var ise ecdadımız o zulmün karşısında durmuş ve bazı ülkeler henüz daha kurulmamış iken bile bizim adaletimiz ve merhametimiz her daim dillere destan olmuştur. Bizler de ecdadımızın torunları olarak merhametimizle destan yazmaya devam ediyoruz. Bundan dolayıdır ki; hemen yanı başımızda ülkemizin güvenliğini tehdit eden, Suriye’de çocuk, kadın ve yaşlı demeden katliam yapan terör örgütlerine karşı devlet ve millet olarak susmamız mümkün değildir.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatının başladığı ilk günden bu yana, Türk Ordusunun Suriye sınırında olmaması gerektiği ve bu operasyon kimlerin menfaatinedir gibi bazı açıklamaları üzüntü ve hayretler içerisinde takip etmekteyiz.  Bizlerde bu açıklamaları yapan ve ülkesinin sınırındaki güvenlik tehdidinden bihaber olanlara diyoruz ki, şayet bu operasyonlar yapılmamış olsa idi sınır bölgelerimizde çok ciddi güvenlik tehlikeleri bizleri beklemekteydi. Bazı cenahların hala anlayamadığı bir şey vardır o da; Ülkemizin iç güvenliği sınır ötesinden başlamaktadır. O yüzdendir ki devletimizin başlatmış olduğu harekat çok isabetli, yerinde ve tarihi bir karar olmuştur.  
Türkiye’yi geçmişte yönetenler, Okyanus ötelerinden gelip Orta Doğu’daki savaş politikalarını belirleyenlere karşı aktif rol oynayamadılar. Orta Doğu’daki bu savaşlar sonucunda ise sınır bölgemiz terör örgütleri tarafından kuşatılmıştır. Devletimizi terör örgütlerine "hamilik" etmekle itham edenlere diyoruz ki; Bizim mücadelemiz sadece bu örgütleri ile değil, aynı zamanda terörü ülke sınırlarımıza kadar getirip onları besleyenlerle de büyük bir mücadelemiz vardır. Yüce Türk Devletini terörü besleyenlere “gardiyanlık” yapmak gibi bir ithamla muhatap alanlar, bunca yıldır bu ülke sınırları içinde ve dışında olup bitenleri okuyamayan aklını elin cebine koymuş zihniyetlerdir. Birlik olunması gereken bu günlerde yapılan bu tür açıklamaların kimlere hizmet ettiği de büyük bir soru işaretidir.
Orman Mühendisleri Odası olarak alınan harekat kararında Devletimizin ve Şanlı Türk Ordumuzun her daim yanındayız.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.