SİZLERİN DESTEK VE KATKILARI İLE UMUTLAR YEMEN'DE YEŞERSİN

SİZLERİN DESTEK VE KATKILARI İLE UMUTLAR YEMEN'DE YEŞERSİN

 

Kültürel bağlarımızın ve kodlarımızın çok kuvvetli olduğu Yemen,bugün maalesef emperyalist tuzakların ağında yaşadığı savaş sebebiyle açlık ve yoksullukla karşı karşıyadır.

Milletimiz nazarında müstesna bir yere sahip olan Yemen, Osmanlı geçmişi ile iftihar eden yegane ülkedir. İmparatorluk çöktüğü halde, Türk halkının Yemenle olan tarih bağı çözülmemiştir. Yemen, türkülerimize, ağıtlarımıza, hikayelerimize konu olmuştur. Hala, vefa örneği olarak, bir çok konuda bilerek ve isteyerek Türkçe seslenirler bir birlerine... 

Yaklaşık 400 yıllık müşterek tarihimiz olan Yemen'li kardeşlerimiz, çeşitli zorluklar yaşamaktadır.Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Yemen’de ülke nüfusunun yarısı yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. 

Emperyalist tuzakların be akbabaların ağında bulunan Yemen halkı, el uzatacak yer ararken gözünü kardeş ülke Türkiye'ye çevirmiştir. 

Türkiye'ye yönelik tüm kısıtlama ve engellere rağmen, milletimizin tevecvühü ve yardımları Yemen'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmıştır. Bir çok yardım kurumumuz Yemen krizinin ilk günlerinden itibaren yardım malzemelerini bölgeye ulaştırmıştır. 

İnsan Vakfı, iç savaş sebebi ile köylerini terketmek zorunda kalan ve temel yaşam gereçlerinden mahrum olan binlerce insan için, çadır kentler oluşturmuş ve buralarda yaşayan insanların hayatlarını devam ettirmelerine yönelik acil yardım malzemelerini sürekli olarak temin etmiştir. Özellikle gıda ihtiyacının yoğun yaşandığı bölgelerde kumanya dağıtım organizasyonları hayati öneme sahiptir. 

Bu bağlamda, Ramazan ayı içerisinde, sıcak yemek dağıtımı hususunda ciddi roller üstlenen TOÇ BİR-SEN, OMO ve ORFAMDER, İNSAN VAKFI’nın İşbirliğinde yeni bir sorumluluk alarak Yemen'deki açlık ve sefaletin giderilmesine yönelik “Umutlar Yemen’de Yeşersin Kumanya Kampanyası” düzenlemek suretiyle destek olmaya karar vermiştir. 

Bu gün yardımlarınızla geleceğe umutla bakan bu kardeşlerimizin gelecekleri, özgür ve kendine yeten bir Yemen, olsun inşallah.

Kampanyaya İnsan Vakfının: TR20 0020 5000 0936 4683 9000 01 Nolu Hesap Numarasına“ Umutlar Yemen’de Yeşeriyor Kumanya Bedeli “yazarak bireysel desteklerinizi bekler, hayırlı Ramazanlar dileriz...