TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Cuma namazı sonrası Orman Mühendisleri Odası Genel Merkezimize ziyarette bulundu. Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, ÇEM Genel Müdürü Nurettin Taş’ta hazır bulundular.
17 bini aşkın üyesiyle 1954’ten bu yana ülke ormancılığına hizmet eden Odamız çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Bakan Pakdemirli, ormancılık teşkilatlarının çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirterek, “Bizim derdimiz 1 ağaç daha az yansın, 1 fidan fazla dikelim. Bu amaçla ormancılık alanındaki kurumlarımızı zamanın gerekleri doğrultusunda teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek geliştirmemiz gerekiyor. Geçen yıl tüm Türkiye geleceğe nefes olduk. Bu yıl da her vatandaşımız adına bir fidan dikerek 82 milyon fidanı toprakla buluşturacağız.” dedi.
Genel Başkanımız Hasan Türkyılmaz, Bakanımız Sayın Pakdemirli’ye yoğun gündemleri içerisinde gerçekleştirdikleri nazik ziyaret için teşekkür ederek, “Odamız Genel Merkezi binasını ziyaret eden ilk Bakansınız, Size tüm meslek mensuplarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Meslek camiası olarak Sizi seviyoruz. Ormancılığa katkı ve desteklerinizden ötürü tüm meslek mensuplarımız Size müteşekkir. Özellikle istihdam konusunda OGM’de attığınız tarihi adımlar bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu adımların yanı sıra DKMP ve ÇEM Genel Müdürlüklerimizde de bu yıl benzer alımların olmasını, bu alımlara orman mühendisi yanında orman endüstri mühendisi ve ağaç işleri endüstri mühendisi meslektaşlarımızın da daha fazla rakamlarla dâhil edilmesini talep ediyoruz." dedi.