YENİ MESLEKTAŞ ADAYLARIMIZ HOŞGELDİNİZ!

YENİ MESLEKTAŞ ADAYLARIMIZ HOŞGELDİNİZ!

Yeni Meslektaş Adaylarımız Hoş Geldiniz. 

Ülkemizin değişik coğrafi bölgelerinde bulunan 12 Orman Fakültesinin 12’sinde de bulunan Orman Mühendisliği Bölümü için öğrenci alınmakta olup, 2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre 477 Orman Mühendisi adayı yerleşmiştir. 12 Orman Fakültesinin 8’inde Orman Endüstrisi Mühendisliği Bölümü için açılan 2020 YKS kontenjanları için 248 Orman Endüstri Mühendisi adayı yerleşmiştir. Yine meslek odamız altında yer alan ve değişik fakültelerde kurulmuş Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği için 3 ayrı üniversitede 2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre 68 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi adayı yerleşmiştir.

Geçtiğimiz gün açıklanan 2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre, odamız çatısı altında toplanmış olan Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ile ilgili ülkemizde bulunan toplam 23 bölüm (12 OM, 8 OEM, 3 AEM) için açılan kontenjanların tamamına öğrencilerimiz yerleşmiştir. Ayrıca, taban puan ve tavan puanların 25-30 puan arttığı görülmektedir.

Orman Mühendisleri Odası yönetimi olarak; odamız altında yer alan meslek disiplinlerinde yeni fakülte veya bölüm kurulmaması, dolayısıyla kontenjanların artmaması ile nitelikli eleman yetişmesi ve istihdamda dar boğazın olmamasını sağlamaya çalışmaktayız.  İlgili bölümlerde taban puanların daha da artması için gerekli girişimler kamu kuramları, Yüksek Öğretim Kurulu ve Üniversiteler bazında yapılmakta olup, ilgili kurumlar ile ortak çalışmalara devam edilmektedir.  


İlgili bölümleri kazanan tüm gençlerimizi kutluyor, eğitim-öğretim hayatınız boyunca hep yanınızda olacağımızı belirterek başarılar diliyoruz.